HPL PLAKA LAMİNAT

HPL, çeşitli ebatlarda plaka seçenekleri ve farklı yüzeylerde üretilebilen emprenye edilmiş dekor ve kraft kağıtlarının, plaka halinde preslenme tekniğiyle üretilen dekoratif bir laminat çeşitidir. Yangına dayanıklı, aşınma ve çizilme direnci gibi fiziksel özelliklere de sahip olup, termoset reçine emdirilmiş kağıt yüksek basınçlı lamine levha olarak da bilinir. Benzer şekildeki işlem, düşük basınçlı laminantların üretilmesinde de kullanılır ama aralarındaki basınç aralığı farklıdır.
HPL, üç yüzeyli kağıt tabakasından, renkli ve temek kağıttan
(çok tabakalı kraft kağıdı) oluşmaktadır.

hpl 2
hpl 2

CPL RULO LAMİNAT

Rulo laminat olarak da bilinen bu ürün, emprenye işlemleri tamamlanmış kâğıtların silindirlerle preslenerek iki çelik bant arasında 170˚C sıcaklıkta ve yüksek basınçla hareketli bir şekilde üretilmesiyle meydana gelmektedir. Gözeneksiz yüzeyi bakteri oluşumuna izin vermez. CPL, 0,30 ile 1,0 mm kalınlıklar arasında, postforming özellikte, istenilen uzunlukta plaka ve rulo seklinde üretilebilir. Bu sayede kullanıcıların firesiz, seri bir şekilde üretim yapmasına olanak sağlar.

Cpl 1
Cpl 1

METAL LAM LAMİNAT

Dekoratif metal laminatlar metalin laminat hale getirilerek kolayca işlenebilmesini sağlar. Metal laminatlar genleşme daralma esneme yapmadığından dolayı ham metale göre daha kolay işlenir ve ham metaldeki sorunlar yaşanmaz. Başlıca ürünler; starline-ayna efektli laminatlar, manyetik/mıknatıslı metal laminatlar, doğal ortamda oksitlendirilmiş metal laminatlar, gerçek amber/ kehribarlı laminatlar, rustik alüminyum laminatlar, antik bakır laminatlar, stratos 3D efektler, doğal ebru tekniğiyle yapılan metal laminatlar, dijital laminatlar, engraving – pantograf yönlendirme levhaları için laminatlar, ağaç kabuklarından yapılan laminatlar. Dekodur ilham verir. Her deseni farklı, her rengi orijinaldir. Tasarımlara farklılık katar. Alüminyum, bakır, bronz, altın, kalay, paslanmaz çelik çeşitleri vardır. 30’a yakın yüzey alternatifi ile tasarımlara ilham verir. Ayna efektler, brushed metaller, dövme bakırlar, üç boyutlu çelik efektler modelleri bulunmaktadır. Metal laminatlar, mdf, sunta gibi dolgular ile kolayca uygulanabilme imkanı vermektedir.

metal lam 1
metal lam 1

COMPACT LAMİNAT

Kompakt Laminat, reçineye batırılmış ve kurutulmuş Kraft kağıdı tabakalarından yapılmaktadır. Bu tabakalar, daha sonra üst tabaka ile alt varakalar arasına konur, preslenir ve kurutulur. Polimerleşme olarak adlandırılan süreç, ilave sert dayanıklı laminat olan sağlam çekirdek paneli oluşturarak tüm bunları bir araya getirerek karıştırır.

Kompakt Laminat az bakım gerektiren, bu yüzden de ticaret ve kamu sektörlerıide çok amaçlı kullanım için mükemmel olduğu kabul edilen, sağlam, suya dayanıklı ve yüksek dirençli cilalanmış panellerdir. Kompakt laminat paneller üstün nitelikleri sayesinde okullar, spor salonları, hastaneler, hava alanları, alışveriş merkezlerinin, tuvalet kabinlerinde, soyunma dolaplarında kullanılmak için en doğru malzemedir

dej
dej